Loading...
Dnes je piatok 12.júla 2024, meniny má Nina
Akreditácia Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
Číslo akreditácie 3246/2017/122/2
3371/2017/123/1
Rozsah kurzu 350 hodín
Cena od 1150 € do 1799 €
Miesto reallizácie Prešov, Košice
Kontakt 0911 996 639

Možnosť preplácania úradom práce


Aké podmienky musím spĺňať, ak sa chcem na kurz prihlásiť?

Aby ste mohli kurz Pánsky kaderník - holič absolvovať, musíte mať ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie.


Ako dlho kurz trvá?

Orientačná dĺžka kurzu Pánskeho kaderníka - holenia je cca 8 týždňov. Trvanie závisí od formy kurzu, ktorá sa prispôsobí možnostiam našich odborných lektorov a účastníkov kurzu. Výučba na kurze prebieha štandardne 3-6x za týždeň (s možnosťou výučby v sobotu). O konkrétnych dňoch a časoch výučby budete včas informovaní manažérkou kurzu.

V priebehu kurzu Pánsky kaderník - holič absolvujete teoretickú (100 hod.) a praktickú časť (250 hod.). Oboznámite sa s používanými materiálmi, pracovnými pomôckami a potrebnými hygienickými predpismi, naučíte sa technologický postup pri umývaní vlasov, holení, strihaní, ondulácii vlasov, odfarbovaní resp. farbení fúzov, brady, vlasov. Budete zručný v starostlivosti o pokožku pred a po holením, v regenerácii vlasov, brady a fúzov.


Ako prebiehajú záverečné skúšky?

Záverečná skúška pri kurze Pánsky kaderník - holenie pozostáva z teoretickej a praktickej časti. Teoretická časť sa skladá z testu a ústnej odpovede (z okruhov, ktoré počas kurzu preberiete). Praktická časť prebieha preukázaním praktických zručností  pri vykonávaní činností pánskeho kaderníka/holiča - barbera. Praktickou skúškou na modelovi preukážete ako viete holiť, zaholiť bradu, fúzy a okrajové časti tváre pri strihaní pánskych vlasov presne podľa vyžrebovanej témy.


Prax na kurze

V priebehu kurzu absolvujete praktickú časť v stanovenom rozsahu, v ktorej si teoretické znalosti vyskúšate priamo na dobrovoľníkoch - modelkách/modeloch. Každý účastník si zabezpečuje modelov (možno svoju budúcu klientelu) na kurz sám. So zabezpečením dobrovoľníkov pre vás pomôže aj VaV Akademy a to v pomere max. 20% VaV : 80% Študent. Zo začiatku praxe si preberanú teóriu budete skúšať sami na sebe. Čím viac modelov si zabezpečíte, tým viac praxe na kurze nadobudnete.


Čo absolvovaním kurzu získate?


Prečo si vybrať kurz Pánsky kaderník - holič vo VaV Akademy?