Loading...
Dnes je piatok 12.júla 2024, meniny má Nina
Rozsah kurzu 2 dni
Cena od 125 € do 145 €
Miesto reallizácie Prešov
Kontakt 0948 996 639


Informácie o kurze

Mäkké techniky patria k prostriedkom manuálnej medicíny a podieľajú sa na diagnostike a terapii reflexných zmien v jednotlivých vrstvách kože. Technika je založená na funkčnom prepojení CNS s muskuloskeletálnym systémom. Cieľom je uvoľnenie a obnova funkcie mäkkých tkanív, ktoré sú vplyvom (napr. preťažovania) neúmerne zaťažované. Prejavuje sa to reflexnými zmenami, lokálnym stvrdnutím (myogelóza), zvýšeným svalovým napätím (trigger points) a svalovým spazmom.

Mäkkými technikami ovplyvňujeme rôzne segmenty v jednotlivých vrstvách: koža – podkožie – fascia – sval.

V rámci mäkkých techník 1 sa venujeme najprv povrchovým častiam (koža a podkožie) a potom hlbšie uloženým štruktúram (svaly a fascie).

Hlavnou funkciou mäkkých techník I je odstraňovanie svalových bolestí a zvýšeného napätia, uvoľňovanie šliach a jaziev, práca s triggerpoints. Tieto techniky sú veľmi účinné hlavne pri odstraňovaní migrén a bolestiach hlavy, ktoré sú často spôsobené blokádami v oblasti krčnej chrbtice. Uvoľnením krčnej chrbtice napomáhame tiež zlepšeniu látkovej výmeny, zlepšeniu zraku a zmierneniu tlaku v očnom pozadí a prispievame k zvýšeniu sústredenosti, čím pôsobíme priaznivo na celý organizmus.


Priebeh kurzu:


Rozsah kurzu:


Kurz je určený pre:


Ako sa na kurz prihlásiť?

Na kurz sa prihlásite tak, že vyplníte a odošlete nezáväznú online prihlášku. Po jej prijatí Vás bude telefonicky kontaktovať naša manažérka, ktorá Vám poskytne všetky podrobné informácie o kurze, rada Vám poradí, pomôže a odpovie na Vaše ďalšie otázky.